Gel na svaly a klouby Perskindol mění pravidla hry

by | 20.1.2022 | Novinky

Gel na svaly a klouby Perskindol

Historie gelu na svaly a klouby Perskindolu sahá 40 let zpátky. Právě v té době hledal jeden profesionální tenista přípravek, který by mu pomohl. Potřeboval něco bez zbytečné chemie. Něco, co by se dalo pravidelně používat a nemastilo kůži a oblečení. Něco, co by mu ulevilo od bolesti a pomohlo zotavovat se ze zranění. Nic takového ale nenašel. Trvalo pět let, než vymyslel a k dokonalosti přivedl Perskindol Classic.

⚑ klíčové body článku

● Perskindol je volně dostupný oblíbený švýcarský gel na úlevu od bolesti svalů a kloubů. ● Jeho historie sahá až do roku 1981. ● Doporučují ho lékaři i zákazníci. ● Nabízí neobvyklou kombinaci chladivého a hřejivého efektu.

O bolesti by mohl vyprávět každý z nás

Každý z nás někdy zažil bolest svalů či kloubů. Ať šlo o zkušenost chronickou nebo „jen“ přechodnou, zcela jistě to nebylo nic příjemného. Bolest je zkrátka bolest a to nejlepší, co s ní můžeme udělat, je zbavit se jí.

Nejčastěji lidé trpí bolestmi zad, krku a beder. Následují i další typy bolestí svalů a kloubů včetně nechvalně proslulých „tenisových loktů“. Nezanedbatelný podíl mají i bolesti třísel, lumbago, svalové křeče, vyvrtnutí či pohmožděniny.

Příčin bolesti je celá řada, od chronického revmatu přes následek dlouhodobého zatěžování některých partií těla až po dopad nárazové zátěže, jako je například práce na zahradě. Samostatnou skupinu pak tvoří soustavná příprava sportovců a obecně aktivní fyzická zátěž. Říká se, že co bolí, to sílí. Co kdyby však existoval způsob, jak s bolestí velmi jednoduše, a přitom účinně bojovat?

Zdravotní sestřičky jsou typickým příkladem profese, která znamená namáhavou celodenní práci na nohou.

Co by měl umět každý prostředek na bolesti svalů a kloubů (ale zdaleka ne každý to zvládá)

Možností, jak si ulevit od bolestí, je celá řada. Bohužel málokterý přípravek je schopen fungovat ve všech ohledech ideálně. Co konkrétně to znamená v praxi? Jaká základní kritéria by měl splňovat běžný prostředek na bolesti svalů a kloubů?

 • Účinná úleva od bolesti
 • Příjemné a snadné používání
 • Žádné vedlejší účinky

Splnění těchto podmínek je pro řadu přípravků docela oříšek. A to jsme ještě nezmínili například jejich (ne)vhodnost pro dlouhodobé používání a samozřejmě i příznivost ceny.

Výzkum ukázal, že Perskindol doporučuje 98 % lékařů

Švýcarský gel Perskindol všechny výše uvedené požadavky splňuje.  Jeho zaměření vystihuje již samotný název:

Víte, proč Perskindol doporučuje 98 % lékařů a 96 % zákazníků? [1] Protože vše, co čekáte od gelu proti bolesti, posouvá na úplně novou úroveň.

 1. Gel Perskindol na svaly a klouby skvěle působí díky dvojímu efektu. Okamžitý chladivý efekt přírodní mentolové silice rychle přináší pocit úlevy od bolesti. Následný dlouhotrvající hřejivý efekt výrazně napomáhá regeneraci.
 2. Perskindol je velmi dobře snášen a nemá žádné vedlejší účinky. Používat jej mohou i děti již od věku 5 let, třeba malí fotbalisté, tenisté či hokejisté.

Příjemná a svěží vůně tohoto gelu proti bolesti působí antistresově. Obsahuje celou řadu blahodárně působících éterických olejů (například z borového jehličí, pomeranče, bergamotu, libavky, rozmarýnu a levandule).

Na Perskindol spoléhá i řada vrcholových sportovců.

Druhy bolesti, na které byl gel Perskindol vytvořen

Nenabízíme řešení na úplně všechny druhy bolesti, které existují. S jistotou ale můžeme říct, že v následujících oblastech náš gel s dvojím účinkem jen těžko hledá vyzyvatele:

 • Křeče a bolesti svalů obecně
 • Revmatické bolesti
 • Zhmožděniny a pohmožděniny
 • Lumbago (tzv. ústřel, lidově též nazývaný „houser“)
 • Krční a bederní svalstvo
 • Péče o svaly a klouby před fyzickou/sportovní aktivitou i po ní

Populární ve 30 zemích světa – a není divu

Možná si říkáte, že někde přeci musí být nějaký háček. Budeme k vám naprosto upřímní: žádný není. Tento přípravek švýcarské kvality se prodává již od roku 1981 a našel si neuvěřitelné množství příznivců všech věkových skupin po celém světě.

Perskindol se dnes prodává už ve 29 zemích světa a slaví úspěchy i u velmi náročných zákazníků.

Spolehlivý parťák, který vás nenechá na holičkách

Na rozdíl od jiných gelů či mastí Perskindol nezanechává mastné stopy ani na kůži, ani na oblečení. Navíc ho lze bez problémů používat dlouhodobě. Potřebný účinek vyvolá už jeho malé množství, takže 100 ml balení vydrží dostatečně dlouho.

Zkrátka a dobře, ať už jste celý den v práci na nohou, nebo pracujete u obrazovky počítače a vaše krční páteř trpí, pravidelně sportujete a hýbete se, nebo si „jen“ potřebujete ulevit po náročné práci na zahradě, ikonický gel ve žluté tubě s plamenným logem vás nenechá na holičkách. Právě proto mu důvěřuje i řada týmů a vrcholových sportovců.

Hokej je z pohledu fyzické náročnosti jedním z nejnáročnějších sportů vůbec. Právě proto hokejoví hráči musí věnovat přípravě a regeneraci mimořádnou péči.

Gel Perskindol je k dostání v každé lékárně

Perskindol koupíte v každé lékárně a v řadě lékárenských e-shopů, včetně těch největších řetězců. Když by se náhodou stalo, že v některé z lékáren nebude skladem, řekněte si o něj. Rádi vám jej objednají a bude k dispozici nejpozději následující pracovní den.

[1] Výzkum na vzorku 239 lékařů a specialistů v oblasti rehabilitace, ortopedie, revmatologie a fyzioterapie.

Rekreační běh si konečně užívám bez bolesti

Jmenuji se Honza a je mi 36 let. Mám sedavé kancelářské zaměstnání, a proto se snažím vyšetřit si alespoň 2x nebo 3x do týdne chvíli na sport. Je to pro mě důležité nejen kvůli psychickému odreagování, ale i pro udržení fyzické kondice. Za rok aktuálně naběhám přibližně 750 kilometrů a k tomu přidám něco málo na kole. Nejsou to žádné velké dálky, sportuji čistě rekreačně – pro radost. Bohužel mé běžecké začátky byly docela neveselé. Důvodem byla bolest.

Správné držení těla: 10 doporučení jako prevence bolesti

I malé každodenní změny mohou přinést velké výsledky. Typickým příkladem je způsob, jakým sedíme, stojíme, sportujeme nebo provádíme řadu dalších aktivit, včetně čištění zubů, čtení knih nebo sledování mobilního telefonu. Trpíte bolestí zad (nejčastěji bederní či krční páteře)? Pak vás určitě bude zajímat několik užitečných tipů pro správné držení těla. Vyzkoušejte je ještě před tím, než sáhnete po různých kompenzačních pomůckách nebo řešeních.