Správné držení těla: 10 doporučení jako prevence bolesti

I malé každodenní změny mohou přinést velké výsledky. Typickým příkladem je způsob, jakým sedíme, stojíme, sportujeme nebo provádíme řadu dalších aktivit, včetně čištění zubů, čtení knih nebo sledování mobilního telefonu. Trpíte bolestí zad (nejčastěji bederní či krční páteře)? Pak vás určitě bude zajímat několik užitečných tipů pro správné držení těla. Vyzkoušejte je ještě před tím, než sáhnete po různých kompenzačních pomůckách nebo řešeních.

⚑ klíčové body článku

● Při celé řadě činností zbytečně skláníme hlavu a namáháme tím svou krční páteř. ● Nejčastěji jde například o sezení u počítače, čtení nebo sledování mobilního telefonu. ● Na bolesti svalů a kloubů výrazně pomáhá volně dostupný gel s dvojím efektem Perskindol.

Poznámka: Při přetrvávajících bolestech vyhledejte péči svého lékaře. Nikdy nepodceňujte prevenci. Tento článek není náhradou lékařské konzultace.

Čtěte s podloženými lokty a pohledem rovně před sebe.

Na mobilní telefon se díváme mnohokrát denně. Zkuste ulevit své krční páteři a telefon zvednout o něco výše než jste zvyklí a nesklánět se k němu.

Nezvedejte těžké předměty s prohnutými zády. Místo toho zkuste při zvedání využít sílu svých nohou. Bederní páteři výrazně ulehčíte.

Máte-li problémy s páteří/bolavými zády, zkuste se vyvarovat kolektivních sportů. Místo toho se můžete na nějakou dobu soustředit spíše na plavání na znak a cvikům, které krční páteři uleví.

Cítíte-li výrazné nepohodlí, ulevte si například v této poloze.

Tohle je možná trochu překvapivý, přesto však důležitý tip. I při kýchání a kašlání udržujte páteř rovně a neprohýbejte se. Vaše záda vám poděkují.

Každý z nás občas musí nést něco těžkého, třeba nákup. Máte v plánu nést jednu těžkou tašku? Zvažte místo toho raději dvě lehčí a rozložte váhu nákupu rovnoměrně.

Sezení u počítače je pro obrovské množství lidí běžnou denní rutinou. I malá změna ve způsobu, jakým sedíte, může mít z dlouhodobého pohledu významné dopady.

Těšíte se po celodenní práci na zasloužený odpočinek? Odměňte i svou krční páteř a místo ležení ve vaně si raději dejte přímou sprchu na oblast krční páteře v délce 5-7 minut. Uvidíte, jak se vám uleví.

A když už je řeč o hygieně, změnu k lepšímu můžete udělat také při čištění zubů.

Příběh Perskindolu

Historie Perskindolu sahá až do počátku 80. let 20. století. Právě v té době hledal jeden profesionální tenisový hráč přípravek, který by mu pomohl. Potřeboval něco bez zbytečné chemie. Něco, co by se dalo pravidelně používat, nemastilo kůži a oblečení. Něco, co by mu ulevilo od bolesti a pomohlo zotavovat se ze zranění. Nic takového ale nenašel. Trvalo dalších pět let, než vymyslel a k dokonalosti přivedl Perskindol Classic.